druk książek

Aby zapewnić naszym klientom druk książek w najwyższej jakości, posiadamy w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. W naszej drukarni żadne prace nie są wykonywane ręcznie. Wykonanie okładki, tłoczenie, drukowanie, zszywanie oraz pozostałe etapy oprawy – wszystko odbywa się przy udziale maszyn drukarskich i introligatorskich, m.in. firmy Kolbus. W oparciu o najnowocześniejsze technologie jesteśmy w stanie realizować najbardziej niestandardowe drukowanie książek oraz ich opraw, wymagające profesjonalnych i zaawansowanych technicznie rozwiązań.

DRUKOWANIE KSIĄŻKI W TWARDEJ OPRAWIE

Oferujemy zarówno wysoko, jak i niskonakładowy, tani druk książek w twardej i miękkiej oprawie. Nasze usługi adresowane są do wydawnictw, firm, fundacji, jednostek samorządowych oraz klientów indywidualnych. Z przyjemnością wykonamy dla Państwa każdy wydruk, w dowolnym formacie i nakładzie. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by złożenie zamówienia, przygotowanie materiałów do druku oraz realizacja zlecenia przebiegały szybko, sprawnie i były źródłem satysfakcji naszych klientów. Nasza drukarnia drukuje książki w technologi druku offsetowego oraz cyfrowego, możemy wydrukować dla Państwa od jednej do miliona książek.

Jak i gdzie wydać książkę?

Jednymi z najczęściej zadawanych pytań na forach literackich związanych z procesem publikacji są „jak i gdzie wydać książkę?” Na pewno wiele zależy od samego tekstu. Musimy znać jego specyfikę: czy posiada kryteria naukowości, czy może jednak spełnia wymagania literatury rozrywkowej? Autorzy, mając na uwadze odbiorców, z myślą o których tworzą, powinni zdecydować się na współpracę z odpowiednią instytucją. Nasze wydawnictwo w Białymstoku, uwzględniając powyższe kryteria, proponuje najwyższą jakość świadczonych usług przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Koszty wydania własnej książki.

Każdy publikujący lub przymierzający się do opublikowania swojego pierwszego tekstu zastanawia się, z jakimi obciążeniami finansowymi wiążą się jego plany. Wydawanie książek zawsze stanowi proces indywidualny i jest umotywowane wieloma zmiennymi. Należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: o cel, jakim się kierujemy, o przeznaczenie tekstu i o interesujący nas standard. Każdy szczegół decyduje o odbiorze całości. Dlatego strona wizualna publikacji stanowi istotny czynnik przekładający się na promocję tekstu i zainteresowanie nim czytelników. Pamiętając o wszystkich kluczowych kwestiach, w sposób profesjonalny zajmujemy się wydawaniem książek w Białymstoku.
Decydując się na publikację, trzeba pamiętać o kosztach opracowania książki, jej druku i oprawy. Na wydanie książki składają się prace redakcyjne, w tym korekta, ale także działania, odpowiadające za stronę wizualną projektu, takie jak:

  • wygląd wnętrza i okładki książki,
  • wybór materiałów do druku (papieru, technik drukarskich, sposobu oprawy),
  • dostosowanie ilustracji,
  • skład komputerowy,
  • korekta techniczna i jej naniesienie,
  • wykonanie wzorcowych wydruków próbnych,
  • opracowanie plików drukarskich i wersji elektronicznej, czyli e-booka.

Koszt wskazanych prac pozostaje zasadniczo niezależny od nakładu. Jest jednorazowy i umożliwia ukazanie się kolejnych wydań lub dodruków publikacji. O cenie druku i oprawy decyduje liczba wydanych egzemplarzy. W tym przypadku obowiązuje następująca zasada: im wyższy nakład, tym niższa cena za egzemplarz.

Jakie wydawnictwo wybrać?

Kwestię wyboru wydawnictwa należy dokładnie przemyśleć, sugerując się profilem danej instytucji. Dobór odpowiedniej ścieżki publikacji ma decydujące znaczenie. Zastanawiają się Państwo, jak wydać książkę w Białymstoku? Prosimy o skontaktowanie się z nami, w celu uzyskania szczegółowych informacji. Naszą ofertę kierujemy zarówno do doświadczonych pisarzy, jak i debiutantów. Publikowanie książek w mniejszym wydawnictwie, takim jak nasze, ma wiele zalet, natomiast współpraca z dużym przedsiębiorstwem oznacza konieczność podporządkowania się licznym, często trudnym do spełnienia, wymaganiom. Jako wydawnictwo zapewniamy przede wszystkim indywidualne podejście do każdego klienta, umożliwiając mu wprowadzenie na rynek wydawniczy, przy sprawnej promocji, utworu za niewielkie pieniądze. Razem z naszymi autorami tworzymy społeczność przyczyniającą się do rozwoju współczesnego życia kulturalnego.

 

oprawa miękka

 

oprawa szyto-klejona

 

oprawa twarda

Profesjonalny wydruk
Zaawansowane technologicznie urządzenia i specjalistyczne maszyny introligatorskie pozwalają nam tworzyć najwyższej jakości oprawy książek i publikacji. Posiadamy w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną do oprawiania materiałów drukowanych:

• oprawa twarda – linia Kolbus
• tworzenie okładek – maszyna Kolbus
• przyklejanie wyklejki – maszyna Kolbus K400
• przyklejanie kapitałki – Kolbus

• wyokrąglanie grzbietów – Kolbus
• format B2 – laminator Amiga
• urządzenia tłoczące i złocące
• oprawa klejowa – czterosoczewkowa maszyna Eurobid 1200

• niciarka Aster 2000
• niciarka Frechia
• urządzenie do wycinania registrów
• gilotyna, falcerka, trójnóż
• personalizacja kalendarzy – laser